Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4 Slideshow Image 5 Slideshow Image 6 Slideshow Image 7 Slideshow Image 8

Supíkovice

Obec Supíkovice (něm. Saubsdorf) leží v Olomouckém kraji, na severovýchodě Rychlebských hor. První písemná zpráva o obci pochází z r. 1284. Název Supíkovice je používán od r. 1924.

Obec byla v minulosti známá vápencovými lomy a výrobou vápna, od 2. poloviny 19. století se dostala na přední místo v dobývání a opracování žuly a mramoru (známého též jako Slezská Carrara).
Mezi památky obce lze zařadit i šachtovou vápenku z r. 1856, v jejímž sousedství naše sdružení každoročně o letních prázdninách pořádá "Supíkovické Dřevosochání". Nedaleko vápenky hnízdí od roku 2004 čápi, které je možné sledovat on-line na těchto stránkách od r. 2011.
V centru obce se nachází římskokatolický kostel sv. Hedviky z 16.století.

V katastru Supíkovic se nachází státní přírodní rezervace Velký Špičák se svými jeskyněmi, které se řadí k nejstarším písemně dochovaným jeskyní ve střední Evropě.
Na východním úbočí kopce Křemenáč byla 1.10.2011 otevřena dřevěná Vyhlídka, z níž lze spatřit Zlatohorskou vrchovinu, východní výběžky Rychlebských hor a roviny Polska.

Zdroj: Oficiální stránky obce Supíkovice a Wikipedie

Fotogalerie

Copyright 2011 KRASOHLED, o.p.s.

Mapa webu
Sponzoři


Webdesign Simplicity & Space
Loga sponzorů

Olomoucký kraj
VIDEN plus a.s.
Selská pekárna spol. s r.o.
Mediální partneři

Jesenický týdeník